skip to Main Content
Máte nějaké otázky? info@bezpoplatku.eu

Internetové peněženky

Máte už svou internetovou peněženku, nebo patříte ještě do skupiny těch, kterým se takové nakupování příčí? Internetové peněženky mají mnohé výhody. Pojďme si je přiblížit.

O internetových peněženkách

Účelem internetových peněženek je možnost platit za zboží a služby přes internet. Umožňují bezpečné obchodování a posílání peněž mezi účty. Internetové peněženky vznikly jako odezva na vzrůstající zájem o nakupování zboží přes internet.

Jsou zde sice další možnosti, ale ty jsou méně pohodlné. A co klasický převod z účtu na účet? Problémem je, že to trvá poměrně dlouhou dobu (i několik dní). S internetovou peněženkou zaplatíte za zboží či služby ve velmi krátké době, prakticky okamžitě.

A jak si internetovou peněženku představit? Nejde o místo k ukládání fyzických peněz. Peníze jsou zde v podobě dat v databázích.

Výhody internetových peněženek

Internetové peněženky mají mnohé výhody, pro které je volí čím dál více lidí. Díky nim můžete rychle a pohodlně platit z vašeho účtu ze zahraničí i do zahraničí a nepotřebujete tomu platební kartu. Vše je zdarma či za velmi malý poplatek. Navíc platby provádíte z pohodlí vašeho domova. Potěší vás, že zřízení účtu je zdarma. Díky internetovým peněženkám můžete okamžitě zaplatit své internetové nákupy.

Bojíte se o bezpečnost tohoto způsobu placení? Důležité je nikomu nesdělovat číslo karty. Pokud tak neučiníte, nemusíte se bát placení z internetové peněženky.

Možnosti internetových peněženek

Pokud jste se rozhodli pro internetovou peněženku, založíte si ji během malé chvíle. Je to snadné a rychlé. Ještě předtím si však vyberete typ internetové peněženky. Možnosti jsou široké. Snad nejznámější a nejvyužívanější internetovou peněženkou je Paypal. Z dalších možností si jmenujme např. Moneybookers, PaySec atd.

Back To Top