skip to Main Content
Máte nějaké otázky? info@bezpoplatku.eu
Kolik Můžete Dlužit, Abyste Se Měli Dobře?

Kolik můžete dlužit, abyste se měli dobře?

Půjčit si peníze, koupit si to, po čem dlouho toužíte, splnit si sen. To vše představuje jednu stranu mince. Ovšem na druhé straně stojí splácení. I když totiž máte ze svého počinu dobrý pocit, konečně máte ze svého života radost, plníte si životní sen, nic z toho vám bohužel půjčku nesplatí. Proto je potřeba mít vždy vytvořenou nějakou finanční rezervu po celou dobu splácení. Jakou? Jak vysokou? Jak moc se můžete zadlužit? Na to si odpovíme zde.

Předem si vše spočítejte

To, kolik peněz si můžete půjčit, nezávisí pouze na bance nebo soukromém poskytovateli půjček, ani na velikosti vašeho snu, ani dokonce na výši přeplacené částky. Vše se odvíjí od toho, kolik vlastně budete moct splácet. Zda pouze 1 000 Kč měsíčně, nebo 10 000 Kč. Podle toho si následně můžete odvodit i samotnou výši půjčky. Nejprve si ale dobře spočítejte, kolik měsíčně můžete splácet.

Výpočet prakticky

Nenecháme vás v tom ale samotné. Poradíme vám, jak na to. Nejprve si spočítejte všechny vaše měsíční příjmy. Ty si sečtěte. Od nich odečtěte všechny pravidelné výdaje. A když říkáme všechny, myslíme všechny. Tedy bydlení, energie, jídlo, koníčky, dopravu, služby, zájmy apod. Bude toho opravdu hodně, ale jen tak získáte přesnou představu, kolik vám vlastně měsíčně zbývá k dobru. Zkuste se nad tím pořádně zamyslet. Jakákoliv nesrovnalost by vás mohla v budoucnu tvrdě bolet.

Kolik si můžete půjčit?

Nyní již přesně víte, kolik vám měsíčně zůstává k dobru. Z této částky odečtěte sumu, kterou byste chtěli, aby vám zůstávala jako rezerva. Doporučujeme alespoň 2 000 Kč měsíčně. A hodnota, která vám zůstala, je částka, kterou můžete měsíčně odvádět na splátkách. Podle ní sice ještě nevíte, kolik přesně si budete moct půjčit, ale bude pro vás sloužit jako odrazový můstek. Nyní stačí přejít do jakékoliv online kalkulačky, zde zavést všechny potřebné parametry a vložit výši možných měsíčních splátek (které jste si vypočítali) a získáte přesnou částku, jakou si ve své situaci budete moct půjčit. Pokud se rovná vámi požadované částce, máte vyhráno. Pokud je nižší a potřebovali byste více peněz, budete buď muset najít výhodnějšího poskytovatele, nebo si půjčit ze soukromých zdrojů, například od rodiny.

Back To Top