skip to Main Content
Máte nějaké otázky? info@bezpoplatku.eu
Jak Vysoký Musí Být Měsíční Příjem, Abyste Získali Půjčku?

Jak vysoký musí být měsíční příjem, abyste získali půjčku?

Často se v bankách, ale i u soukromých společností, setkáte s povinností dodat potvrzení pravidelných příjmů, abyste získali půjčku. Je to pro poskytovatele záruka, že budete mít z čeho splácet a že nejste úplně na mizině. Kolik to ale musí činit? Musíte si vydělávat desítky tisíc korun, abyste získali půjčku?

TIP: Nemůžete předložit svůj příjem? Vyzkoušejte nebankovní půjčku bez doložení příjmu ihned na účet až do 600 000 Kč.

Výše měsíčních příjmů pro získání půjčky

Odpověď na naši otázku nebude vůbec jednoduchá ani jednoznačná. Někde vám stačí minimální čisté příjmy ve výši 13 000 Kč, jinde musíte mít alespoň 20 000 Kč. Záleží na daném poskytovateli, jaké podmínky pro své klienty stanoví. Je ale jasné, že pokud řádně pracujete v České republice, máte alespoň oněch 12 300 Kč, což je minimální mzda od ledna 2018.

Čím vyšší půjčka, tím vyšší příjmy

Dále také záleží na výši samotné půjčky. Pokud si například půjčujete u společnosti Zaplo.cz 5 000 Kč, je jasné, že desítky tisíc korun měsíčně skutečně nepotřebujete. Pokud si ale sjednáváte hypotéku na 2 000 000 Kč, pak už vyšší mzda bude požadována. Například pro získání hypotéky ve výši 1 400 000 Kč budete u Raiffeisenbank potřebovat minimální měsíční příjmy ve výši 18 263 Kč. Mezi výší půjčky a výší měsíčních příjmů tedy existuje přímá souvislost.

Jak dlouho si musíte vydělávat, abyste získali půjčku?

Častou otázkou je také doba, za kterou musíte doložit své pravidelné příjmy. Stačí poslední dva měsíce? Půl roku? Nebo dokonce rok? Opět i toto si stanovuje samotný poskytovatel. Někteří nepotřebují žádné potvrzení, pokud u dané banky máte bankovní účet, na který vám pravidelně přichází měsíční výplata. Někde musíte dokládat příjem za poslední tři měsíce. Jinde třeba jen za měsíc. Opět záleží na poskytovateli.

Co když mám jen brigádu?

A ani s brigádou si nemusíte zoufat! I když výdělek z brigády není považován za klasický pravidelný příjem, stále to je svým způsobem mzda. A některé banky i k tomu přihlíží. To už je potom potřeba poohlédnout se po poskytovateli, kterému takový příjem bude stačit.

Back To Top