skip to Main Content
Máte nějaké otázky? info@bezpoplatku.eu

Povinné ručení

Povinné ručení

Osobní nebo užitkový automobil je dnes téměř rutinní výbavou každé domácnosti nebo firmy. Jak jistě všichni motoristé vědí, cena vozu není jediný důležitý údaj. Musíme se samozřejmě podívat i na částku, kterou nás bude auto stát měsíčně. Do této částky můžeme zahrnout palivo, náklady na opravy ale také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, lidově řečeno: povinné ručení.

Povinné ručení slouží jako pojistka pro účastníky nehody, kterou jste způsobili. V případě že někdo způsobil nehodu vám, dostáváte peníze z povinného ručení viníka. Od slova povinné, je nám jasné, že toto pojištění je povinné a to ze zákona. Někteří si ho stále pletou s havarijním pojištěním, toto pojištění sice můžeme dostat k povinném ručení se slevou, ale ve většině případu, k němu není automaticky. Toto pojištění slouží k náhradě škod způsobené na vašem vozidle ( bez ohledu na viníka ), většinou se však jedná o pojištění proti přírodním katastrofám, jako jsou kroupy, povodně a podobně.

Historie povinného ručení se výrazně změnila roku 2003, do tohoto data se totiž tato pojistka počítala jen dle kubatury vozidla, což ovšem znamenalo zbytečné výdaje, jak pro pojišťovny tak i pro řidiče. Po roce 2003 se tak upravila tato povinnost tak, že dnes máme hned 15 aspektů, dle kterých se počítá výše měsíčního pojistného. Například nejde jen o výkon vozidla, ale i způsob užívání vozidla nebo používání zimních pneumatik.

Tak i tak, je výběr dobrého povinného ručení velmi důležitý. Se správně nastaveným pojištěním se totiž nejen vyhneme zbytečným komplikacím v případě nehody, ale i ušetříme měsíčně poměrně podstatnou část finančních prostředků.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top