skip to Main Content
Máte nějaké otázky? info@bezpoplatku.eu

Finančnictví

Finančnictví

Na finančnictví dnes stojí kolem 90% ekonomiky moderního světa. Na dnešním trhu najdeme desítky různých finančních služeb. Když srovnáme aktuální situaci a situaci před 10-20 lety, výrazný rozdíl je jen v tom, že na trhu působí, krom bank, daleko více soukromých společností nabízejících různorodé služby. Dalším faktem je to, že hypotéky už nejsou jen pro nejbohatší část populace. V dnešní době , dobře nastavený, hypoteční úvěr zvládne i průměrný občan bez problémů. Bankovnictví se však netočí jen kolem úvěrů, ale i kolem pojišťovnických služeb, povinných ručení nebo kolem investic.

Kategorie pojišťovnictví není až tak zcela parketou pro banky. Pojišťovny utváří celý vlastní prvek na trhu. Nejčastěji je pojištění vozidel, domů nebo také úrazová připojištění. V nedávné době se však rozmohl trend pojišťování proti neschopnosti splácet a také proti ztrátě zaměstnání, tyto dva produkty se pochopitelně nabízejí k nejrůznějším úvěrům.

Kategorie investic vedou zatím banky, produkty typu spořících účtů s navýšením či příspěvkem od státu si zajišťuje mnoho lidí, kteří chtějí bezpečně zhodnotit peníze. Ovšem jsou tu i výnosnější produkty, ale také s větším rizikem, oblíbené se stávají například podílové fondy, kde s vašimi investovanými penězi nakládá zkušený burzovní makléř, samozřejmě za poplatek.

Obecně jsou finanční služby velmi důležité pro ekonomiku všech vyspělých zemí, především zemí tzv. 1. světa. V dobrém případě finanční služba slouží ve prospěch věřitelů i zákazníku. Špatně nastavené služby se pak zase můžou nemile vymstít. Pro tyto případy je dobré navštívit finančního poradce a otevřeně s ním probrat celou finanční situaci. Rozhodně se nevyplatí věřit povídačkám nebo lidem kteří se o tento obor nezajímají.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top