skip to Main Content
Máte nějaké otázky? info@bezpoplatku.eu
Co Vše Si Připravit K Online Půjčce

Co vše si připravit k online půjčce

Online půjčky jsou stále oblíbenější. V našem dnešním článku jsme si proto pro vás připravili přehled těch nejběžnějších dokumentů a podkladů, které byste před svou žádostí o půjčku rozhodně měli mít při ruce. I online půjčka totiž občas vyžaduje nějaké papírování. Naštěstí v drtivé většině případů ho zařídíte ze své kancelářské židle a nemusíte nikam osobně chodit. V porovnání s bankovní půjčkou je potřebných dokumentů mnohem méně.

Doklady totožnosti

K žádosti o peníze budete potřebovat minimálně svůj občanský průkaz, který potvrdí, že jste starší 18 let. Občanský průkaz se dává do kopie k žádosti o půjčku nebo se pouze vyplní jeho číslo a poskytovatel půjčky si vás již dohledá. Bez občanského průkazu vám nikde nepůjčí. Někdy je k němu potřeba dodat ještě jeden doklad totožnosti, kterým může být například cestování pas nebo řidičský průkaz.

Potvrzení o výši příjmu

Ještě než začnete shánět potvrzení o výši svého měsíčního příjmu, přesvědčte se o tom, že jej poskytovatel půjčky opravdu potřebuje. V bance je toto potvrzení téměř samozřejmostí. U nebankovních půjček někdy není vyžadováno. Pokud jej ale předložíte a máte slušný měsíční plat, většinou tak pohodlně dosáhnete i na více finančních prostředků. Potvrzení o výši měsíčního příjmu vám vystaví zaměstnavatel – obvykle je potřeba doložit příjem minimálně za 3 měsíce zpětně. U podnikatelů ho může nahradit daňové přiznání. U vybraných finančních společností stačí místo těchto dokumentů dodat výpis z účtu, na který chodí vaše výplata.

Odhad hodnoty nemovitosti

Pokud jste se rozhodli požádat o půjčku se zástavou nemovitosti, neobejdete se bez odhadu její hodnoty. Tento odhad si můžete zajistit sami nebo ještě lépe se obrátit na specialistu, se kterým banka či nebankovní společnost spolupracuje. Cena odhadu je individuální, závislá na velikosti odhadované nemovitosti. Ručit můžete pozemkem, na kterém plánujete stavbu, i bytem či rodinným domem.

Back To Top